English version

Apie filmą

„Sengirė“ yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, ne tipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Nėra jokio užkadrinio balso, tik beveik apčiuopiami, stiprūs girios ir jos gyventojų garsai bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Kur pamatyti?

Filmo “Sengirė” premjera įvyko Kovo 29 d. (“Kino pavasario” uždarymo filmas). Ir be pertraukos rodomas iki šiol. Norinčius pamatyti kviečiame apsilankyti artimiausiame kino teatre!

Miestas

Kino Teatras

Vilnius Forum cinemas Vingis
Pasaka
Skalvija
Kaunas Forum Cinemas Kaunas
Panevėžys Forum Cinemas Babilonas
Garsas
Šiauliai Forum Cinemas Šiauliuose
Klaipėda Forum Cinemas Klaipėdoje
KUFA kinas
Palangoje Naglis
Nidoje Festivalis "Baltijos banga", rugpjūčio 25 d.

Šį rudenį ateik su klase į “Sengirę”!

“Sengirės” kūrėjai džiaugiasi, kad filmas yra palankiai vertinamas ir kviečiamas dalyvauti įvairiuose festivaliuose: nuo tradicinės dokumentikos, iki specializuotų fotografijos ar net mokslinių festivalių. Tai liudija, kad į filmą galima žvelgti iš labai skirtingų perspektyvų.

Filmo tikslas buvo kuo daugiau žmonių supažindinti su Lietuvos unikaliomis Sengirėmis ir jų svarba (nes dažniausiai miškai vertinami daugiausia tik piniginiu aspektu (kiek galima medienos iškirst ir parduoti)).

Suprasdami, kad jaunimas yra imliausias ir lanksčiausias “nematerialiam / nevartotojiškam mąstymui” norėjome atkreipti ypatingą jų dėmesį į juos supančią gamtą ir jiems paruošti specialų turinį. Remiant Lietuvos biologijos mokytojų asociacijai, įvairių dalykų mokytojams ir tėvams, paruošėme metodinę medžiagą ir specialią filmo versiją, pritaikytą mokykloms ir ugdymo turiniui.

Siekdami maksimaliai kokybiškos ir įsimintinos “pamokos” moksleivius kartu su mokytojais kviečiame atvykti žiūrėti filmo “Sengirė” į kino teatrus. Specialias peržiūras pagal mokyklos pasirinktą laiką galima rengti įvairiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Šiauliuose, Gargžduose, Utenoje, Varėnoje, Klaipėdoje, Anykščiuose. Daugiau informacijos apie specialiai mokiniams taikomas nuolaidas, mokinių grupės dydį, kontaktus ir kitas detales rasite žemiau skyriuje ”Metodinė medžiaga”.

Rekomendacijos pradinių klasių mokytojams

Metodinė medžiaga biologijos mokytojams 7-12 kl.

Rekomendacijos lietuvių kalbos mokytojams

Autorė: Rasa Valantinaitė Autorius: Jūratė Mikulevičiūtė Recenzavo: Margarita Purlienė, Inga Viltrakienė, Mindaugas Survila Autorius: Stepas Eitminavičius
Prisijungti Prisijungti Prisijungti

Specialiai paruoštą filmą ir užduotis jau išbandyti mokinių iš Vilniaus “Saulės” privačios gimnazijos (mokytoja Inga Viltrakienė); Trakų Vokės gimnazijos (mokytoja Agnė Avižienienė) ir Vilniaus Žemynos gimnazijos (mokytoja dr. Asta Navickaitė).

Naujienos

Apie ilgai lauktą filmo “Sengirė” video anonsą

2018m. kovo 11d.

Šiuo metu kino teatrus pasiekė filmo video anonsas. Anot režisieriaus, jo parengimo eigoje didžiausią iššūkį kėlė garso montažas.

Gamtos katedra sengirėje

2018m. kovo 10d.

Svaiginantis užmojis ir ne mažiau svaigi gamtininko dokumentininko Mindaugo Survilos patirtis – „Sengirė“.

„Sengirės“ plakatas

2018m. kovo 1d.

Kovo pabaigoje Lietuvos auditorijai po daugiau nei 10 metų kūrimo pristatomas antrasis Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Sengirė“

Povandeninių "Sengirės" herojų paieška

2016m. kovo 7d.

Rudenį, prieš užšalant ledui pats geriausias laiaks filmavimams. 5 dienas iš eilės 20-25 metrų gylyje ieškome "Sengirės" herojų.

Gamtos dokumentika – erdvė stebėjimui ir kūrybai

2015 m. balandžio 22 d.

Kalbamės apie sudėtingą ir kartais nepakankamai įvertinamą gamtos dokumentikos žanrą.

Pirmieji filmavimo metai: 365 dienos ir naktys bei 60 valandų filmavimo medžiagos

2015 m. vasario 23 d.

Dar vieni metai kuriant filmą prabėgo palyginti greitai.

Filmo apie gamtą kūrėjas M. Survila susiduria akis į akį su plėšrūnais

2014 m. sausio 14 d.

Straipsnis apie gamtos operatoriaus kasdienybę iš lrytas.lt portalo.

Įsilipę į 34-ių metrų pušį lietuviai fiksuoja nematytą seniausių girių gyvenimą

2013 m. gruodžio 21 d.

Kas dar nespėjote perskaityti... Pokalbis apie mūsų filmą ir kūrybos procesą Delfi portale.

Šandien išsilaikėme „sauso tipo“ kostiumo kursus

2013 m. gruodžio 10 d.

Dar viena akimirka iš pasiruošimo filmavimams.

Svečiavomės LRT radijo laidoje „Ryto garsai“

2013 m. lapkričio 11 d.

Kviečiame klausytis įrašo.

Trys rytai kurtinių draugijoje

2013 m. balandžio 15 d.

03:20 val. nuskamba žadintuvas. Kaip visada keliantis tenka įdėti visas jėgas kovai su rytiniu tinginiu. Apsivelku šiltai, lyg ruoščiausi žieminiams filmavimams…

Kronikos

Kas toliau?

Kūrėm filmą todėl, nes norėjom žmonėms papasakoti. Papasakoti, apie seniausius ir vertingiausius Lietuvos miškus. Apie tai, kad mes juos dar turime ir dar galime išsaugoti. Tiesa sakant, prieš pradedant montuoti, labai vylėmės, kad filmą pamatys bent 3000 žmonių ir šitaip atkreipsim nors mažytę visuomenės dalies dėmesį.

Jau įpusėjus montuoti „Sengirę“ kartu su prodiusere Ginte Žulyte supratome, kad dar ir po filmo turėsime daug kuo pasidalinti, papasakoti „Sengirių“ tema. Ir dar norėjosi pasiekti kuo daugiau jaunų žmonių, kurie jau greitu metu priiminės Lietuvai svarbius sprendimus. Jau prieš pora metų supratome, jog kitas mūsų kūrinys bus „Interaktyvi platforma“ tuo pačiu pavadinimu „Sengirė“.

Kuo skirsis nuo filmo?

Įprastai filmas turi „linijinį pasakojimo būdą“. Tai yra, kad žiūrovas kino salėje tiesiog stebi tai kas jam yra rodoma. O interaktyvioje platformoje kiekvienas galės rinktis savo kelią: sėdėti su barsukais uoloje, nerti po vandeniu, ar kopti į didžiojo apuoko lizdą ir eiti pasisemti žinių iš miško žolininkų. Netgi bus galima pasirinkti ir keliavimo būdą: sekti pagal garsą, ar į kompaniją pasiimti pasakojantį mokytoją ar mokslininką.

Kokios trūksta pagalbos?

Dar prieš pradedant kurti filmą „Sengirė“ nemažai žmonių sakė „kad neįmanoma“. Buvo tikrai nelengva. Bet mes tikėjom savo idėja ir ėjom iki galo.

Mes vėl norim eiti ir daryti. Tačiau, kaip tai banaliai beskambėtų, sunkiausia dalis bus tokia pati, kaip ir su filmu - rasti finansavimą.

Jeigu manot, jog mūsų veikla yra prasminga ir norėtumėt prie jos prisidėti finansiškai, mes Jums būtume labai dėkingi. Netik mes, bet ir visi žmonės, kurie galės šia platforma naudotis nemokamai.

Ačiū!

PayPal

Bene paprasčiausias ir šiuolaikiškiausias būdas paremti.

Tiesiogiai į sąskaitą

Pavadinimas VšĮ „SENGIRĖ“

Įmonės kodas 302877798

Sąskaitos numeris

LT38 7044 0600 0786 1652

BIC (SWIFT kodas) CBVILT2X

Mokėjimo paskirties langelyje nurodykite „Parama interaktyviai platformai“ ir savo el. pašto adresą.

2% pajamų mokesčio

Pildant prašymo formą internete Jums tereikės žinoti VšĮ „Sengirė“ paramos gavėjo kodą 302877798

Atmintinė, kaip pildyti formą.

Dažnai užduodami klausimai

Ar užteks kompetencijos?

Jau mokydamasis penktoje klasėje svajojau sukurti šį filmą. Laukė ilgas kelias. Iš pradžių fotografavau gamtą. Mokydamasis mokykloje dalyvaudavau Lietuvos ir Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konferencijose, kur pristatinėdavau savo mokslinius gamtos stebėjimus, gausiai iliustruotus nuotraukomis.

Vėliau įstojau į Vilniaus universitetą, kur apsigyniau biologijos bakalauro diplomą. Baigdamas ekologijos ir aplinkotvarkos magistro studijas baigiau kurti pirmąjį filmą “Susitikimas su Žuvininkais“, kuris buvo apdovanotas Petro Abukevičiaus premija kaip geriausias lietuviškas filmas apie gamtą.

Eagle

Iškart po to pradėjau kurti "Stebuklų lauką". Šis filmas man buvo ir kinematografinė mokykla, nes patirties sėmiausi iš su manimi komandoje dirbančių vienų geriausių kino specialistų Lietuvoje (montažo režisieriaus, garso režisieriaus, operatoriaus, koloristo ir t. t). Taip pat patirties sėmiausi ir iš užsienyje dirbančių žymių kinematografininkų.

Pastarasis filmas sulaukė ne tik didžiulio skaičiaus žiūrovų Lietuvos kino teatruose, bet taip pat keliavo po prestižinius dokumentinio kino festivalius.

"Stebuklų laukas"

Žiūrėti filmą

Jau 18 metų kryptingai ruošiausi šiam filmui. Jaučiu, kad jį sukurti bus ypatingai sunku, bet manau, kad su didele patirtimi ir patikima komanda viskas įmanoma. Tikiuosi, kad filmą „Sengirė“ ne tik pamatys daugybė žmonių, bet jis taip pat paskatins diskusijas vertybių tema.

Ačiū

Esame labai dėkingi už pasitikėjimą šiems filmo rėmėjams, kurie patikėjo mūsų idėja pačioje filmo kūrimo pradžioje. AČIŪ visiems prisidėjusiems prie filmo gyvenantiems tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Simonas Bastys

Jurgis Sūdžius

Kęstutis Andriulaitis

Guoda Gražulytė

Darius Juškevičius

Gintarė Žalkauskaitė

Giedrė ir Antanas Šaviniai

Zigmantas Balčytis

Berita Simonaitienė

Jurgita Murauskienė

Loreta Vaškevičienė

Ieva Kilčiauskaitė

Ainė Ramonaitė

Asta Milvydienė

Lina Kalendraitė

Dainius Mazetis

Lina Pestal

Vilma Sliažaitė

Neringa Maleckienė

Ramūnas Motuzas ir Viltė Motuzaitė

Ieva Timinskaitė

Saulius Pobedinskas

Linita Žebrauskienė

Aurelija Bernatonytė

Raimonda Kalinskaitė

Mantas Andriuškevičius

Almina Vilimienė

Juozas Vaicenavičius

Vytautas Kulvietis

Paulius Kirstukas

Mindaugas Kirka

Nerijus Kardonas

Aleksandr Gerasimovič

Tomas Kibildis

Andrius Volbikas

Sigita Jonaitytė

Audrius Andriukaitis

Marius Virbickas

Tomas Daukšas

Jurga Valančiūnaitė

Modestas Mikalauskas

D. Labeikis

Tadas Jakočiūnas

Smiltė Bikulčienė

Olga Mackevičiūtė

Darius Damalakas

Vincas Šnirpūnas

Nerijus Nekrašas

Egidija Kaziukaitytė ir Agnė Daukšaitė

Edvardas Žurauskas

Povilas Bagdonas

Jūrate Vaivadaitė

Irma Rastenė

Ričardas Kunevičius

Audrius Natkevičius

Darius Sabaliunas

Irma Zernakovaitė

Paulius Ūža

Aušra Aleknavičiūtė

Antanas Šavinis

Audrey Lam

Tomas Žalandauskas

Alvydas Stančikas

Robertas Stankevičius

Birutė Kazilionytė

Vytenis Dapkevičius

Jolanta Lašaitė

Jonas Gustainis

Kriste Makarevičiūtė

Edita Klemkaitė

Tadas Pivorius

Vita ir Domas Monkai

Regimantas Veikutis

Ka Ki Fung

Simonas Naudžius

Emilija Vinžanovaitė

Rapolas Žeimys

Justinas Bedžinskas

Odeta Karoblytė

Aurimas Lažinskas

Lina Survilienė

Rūta Ramanauskaite Cicn

Mantas Zurba ir
Viktorija Tichonova-Zurbienė

Giedrius Švitra

Valdas Mikalauskas

Algis Akstinas

Ūkas Pševlockis

Magnus Galåen

Rasa Klimienė

Daina Natkevičienė

Evaldas Gydra

Jim & Dorothy Murphy

Arūnas Bielskis

Mindaugas Kanišauskas

Justas Lazutka

Danutė Kalavinskaitė

Aurimas Juozaitis

Jane Scerinienė

Rytis Širvinskas

Kazimira Kanišauskienė

Justinas Šimulis

Darius Strasevičius

Gintare Smalinskaitė

Andrius Žebrauskas

Vytautas Stašaitis

Eidris Karevičius

Ignas Rubikas

Aistė Bimbirytė - Mackevičienė

Jonas Klimas

Lina Gervinskaitė

Leokadija Vilutienė

Justina Rutkauskaitė

Živilė Elena Vėžienė

Sigita Simona Paplauskaitė

Ovidijus Ruškys

Indrė Balčiūnienė

Linas Mackevičius

Akvilė Norkutė

Karolina Svilderytė

Rimantas Jasinskas

Karolis Zokas

Eimutis Pakalnis

Kontaktai

Mindaugas Survila

survila@gmail.com +370 618 10909